Budynki na terenie o powierzchni ponad 26 tys. mkw. powstaną w stolicy województwa świętokrzyskiego i zostaną przeznaczone pod logistykę dla Grupy VIVE działającej w branży recyclingu tekstyliów. Inwestycję zrealizuje Panattoni Europe - deweloper powierzchni przemysłowych.

"To jest niezwykle ważna inwestycja, która daje nadzieję na to, że będziemy ważnym ośrodkiem logistycznym w Polsce. To są nowe miejsca pracy, podatki, pieniądze" - powiedział w rozmowie z PAP prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Zauważył, że lokalizacja "blisko obwodnicy daje nadzieję, że będzie to nowoczesna dzielnica miasta".

Umowę na realizację tego przedsięwzięcia podpisali we wtorek prezes Zarządu VIVE Bertus Servaas oraz dyrektor zarządzający Panattoni Europe Dorota Jagodzińska. "Wierzymy w ten projekt, bo w Kielcach i okolicach nie ma takiej inwestycji" - podkreślił Servaas. Zadeklarował, że jego firma "chce być liderem w swojej branży przez wiele, wiele lat".

"To jest skazane na sukces" - podsumował inwestycję prezydent Lubawski. Zadeklarował, że w razie potrzeby będzie pomagał i "brał udział w rozmowach np. z Urzędem Celnym czy Miejskim Zarządem Dróg". Zapewnił, że "drzwi do jego gabinetu są zawsze otwarte".

Konsorcjum VIVE wynajęło w nowopowstającej inwestycji ponad 26 tys. mkw. powierzchni dystrybucyjno-logistycznej. Magazyny, biura i pomieszczenia stanowić będą ok. 1,4 tys. mkw. Prace budowalne rozpoczną się pod koniec roku i potrwają do sierpnia 2018r.

"Ze względu na prężny rozwój naszych spółek poszukiwaliśmy nie tylko dużej powierzchni magazynowo-logistycznej, ale także takiej, którą moglibyśmy elastycznie zarządzać" - podkreślił Servaas. Wyjaśnił, że na decyzję o wynajmie powierzchni od Panattoni Europe wpłynęła przede wszystkim dogodna lokalizacja oraz możliwość dostosowania jej do najwyższych standardów.

"Jest to dla nas ważne, gdyż będą one miały bezpośrednie przełożenie na obsługę naszych klientów korzystających z usług kompleksowego zarządzania operacjami magazynowymi i transportowymi" - dodał.

Grupa VIVE składa się z dziewięciu powiązanych ze sobą spółek, z których główna - VIVE Textile Recycling w branży recyclingu tekstyliów działa od 25 lat. Jej założycielem jest Bertus Servaas. Firma od 2002 r. wspiera występujący w ekstraklasie klub piłki ręcznej - Vive Kielce.