Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Wiceprezes Ursusa na EEC 2017: Tworzymy w Afryce łańcuch dostaw

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 26-05-2017, 13:44
Reprezentuję firmę Ursus, która jest na rynku afrykańskim od 2013 roku. W 2017 roku zanotowaliśmy cztery znaczące kontrakty na rynku afrykańskim – niektóre z nich już zakończyliśmy, inne kontynuujemy. W mojej ocenie rynek afrykański wciąż jest rynkiem z ogromnym potencjałem, Jest to rynek, który odnotowuje najszybszą dynamikę rynku konsumpcyjnego w ostatnich latach. W mojej ocenie wyhamowanie wzrostu gospodarczego to nic innego jak naturalna kolej rzeczy cyklu koniunkturalnego, ale i tak ten rynek jest wciąż bardzo atrakcyjny dla inwestorów światowych i polskich – mówiła Monika Kośko, wiceprezes zarządu Ursus SA.
Wiceprezes Ursusa na EEC 2017:  Tworzymy w Afryce łańcuch dostaw

Monika Kośko, wiceprezes zarządu, Ursus SA dodała, że rynek afrykański bazuje przede wszystkim na wydobywaniu surowców naturalnych oraz na dobrach naturalnych, w tym też na produkcji żywności, co jest związane w sposób naturalny z branżą, w której działa Ursus, czyli z rolnictwem. – Źródeł i dóbr naturalnych jest w Afryce wystarczająco dużo, żeby zaspokoić potrzeby ludności i eksportować z powodzeniem te dobra na zewnątrz. Ale z drugiej strony na rynku afrykańskim jest problem z efektywnością wydobycia, przetwarzania i mechanizacji wydobycia. To są czynniki, które powodują, że wciąż jest tu ogromny potencjał dla inwestorów, którzy mogą odnaleźć dla siebie przestrzeń w różnych niszach gospodarczych, aby ten rynek udoskonalać, po to, żeby gospodarka funkcjonowała bardziej efektywnie – tłumaczyła Monika Kośko.

Monika Kośko mówiła, że Ursus jest obecnie widoczny w trzech krajach afrykańskich. – Rozmawiamy również z innymi krajami. Do tej pory kontrakty, które wykonujemy, zostały zrealizowane przy pomocy finansowania rządowego, na bazie kredytów OECD, czyli kredytów, które daje polski rząd krajom afrykańskim. Kontrakty te musiały być przeprowadzane przy wsparciu rządów tych krajów. Dlatego partnerzy, z którymi podpisywaliśmy kontrakty w tych krajach, to musiały być firmy wskazane przez rząd danego państwa i najczęściej były to firmy rządowe. I z tymi firmami podpisaliśmy umowę i współpracujemy – mówiła Monika Kośko.

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!