PEPCO, wiodąca w Europie Wschodniej i Centralnej sieć dyskontów odzieżowo-przemysłowych, rozpoczęła współpracę z firmą DHL, która zajmie się obsługą centrum dystrybucyjnego w Sosnowcu. DHL Supply Chain będzie nadzorował proces wyposażenia magazynu, zatrudnienia około 350 osób oraz dostarczenia rozwiązań informatycznych na potrzeby obsługi centrum logistycznego, o powierzchni 40 000 m2.

„Współpraca ze sprawdzonym dostawcą usług logistycznych jest dla nas kluczowa gdyż oznacza możliwość skorzystania z międzynarodowego doświadczenia oraz skutecznych, sprawdzonych rozwiązań logistycznych. DHL Supply Chain zapewni sprawną obsługę naszego centrum logistycznego, a co za tym idzie wpłynie na zadowolenie naszych klientów, w tym wypadku robiących zakupy w sklepach PEPCO w dwóch z dziesięciu krajów, gdzie prowadzimy działalność – w Rumunii i w Czechach”. mówi Krzysztof Sielicki CEE Central Support and Supply Chain Development Manager PEPCO.

„W dzisiejszych czasach wyłącznie wysoki poziom logistycznej obsługi klienta może zapewnić jej konkurencyjność i być wyznacznikiem wysokiej pozycji w oczach konsumenta. Cieszymy się, że PEPCO zdecydowało się na współpracę z firmą DHL Supply Chain, które rozumie, że logistyka odgrywa kluczową rolę w obsłudze klienta, a jej nieodzownymi elementami są elastyczność, komunikacja, niezawodność i czas.” mówi Piotr Okurowski, Dyrektor Zarządzający DHL Supply Chain w Polsce.

„W DHL Supply Chain koncentrujemy się na wspieraniu potrzeb naszych klientów dzięki innowacyjnym produktom i usługom logistycznym, które umożliwiają im rozwój działalności. Naszym celem jest dostarczenie rozwiązań "najlepszych w swojej klasie", aby sprostać wyzwaniom stawianym przez naszych klientów. Fakt, że DHL Supply Chain jest jedynym operatorem logistycznym obsługującym PEPCO w Polsce jest dla nas ogromnym zaszczytem i wyrazem zaufania jakie ma do nas nasz klient” dodaje Hendrik Venter, CEO DHL Supply Chain Central & Eastern Europe

Z magazynu w Sosnowcu zasilane będą sklepy w Czechach oraz w Rumunii. Obiekt w Sosnowcu dołącza do sieci już istniejących centrów w Rawie Mazowieckiej oraz Wolborzu i w miejscowości Gyale na Węgrzech.

DHL Supply Chain rozpoczęło intensywną rekrutację do magazynu w Sosnowcu.