Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Wzrosty na nowojorskich giełdach; koniec sesji mniej optymistyczny

  • Autor: PAP
  • Data: 22-11-2018, 08:47
Środowa sesja na nowojorskich giełdach przebiegała pod znakiem odbicia po serii kilku dni mocnych spadków, ale na koniec dnia duża część tych wzrostów została zniwelowana. Wśród najbardziej rosnących sektorów były spółki informatyczne oraz sieci detaliczne.

Dow Jones Industrial na zamknięciu nie zmienił się (0 proc.) i wyniósł 24 465,69 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,30 proc. i wyniósł 2649,93 pkt. Podczas gdy Nasdaq Comp. poszedł w górę o 0,92 proc. do 6972,25 pkt.

Obroty na na nowojorskich giełdach były niższe niż zazwyczaj ze względu na czwartkowe Święto Dziękczynienia, kiedy giełdy będą nieczynne. W piątek z kolei sesja potrwa tylko 4,5 godz.

Sektor technologiczny zakończył środową sesję na około 1,5 proc. na plusie. Rosły m.in. akcje Facebooka, Alphabet, Amazona i Netflix również wzrosły.

Zniżkował natomiast na koniec dnia Apple.

W ostatnim czasie spółki FAANG były pod presją. Na koniec wtorkowej sesji wszystkie były ponad 20 proc. poniżej 52-tygodniowych maksimów, przez co weszły oficjalnie w rynek niedźwiedzia.

Zyskiwał też sektor energetyczny, dzięki wzrostom cen ropy.

Akcje producenta obuwia Foot Locker szły w górę o 16 proc. po tym jak firma przedstawiła lepsze od oczekiwań przychody za III kw. 2018 r.

Rosły też inne spółki sprzedaży detalicznej w oczekiwaniu na Czarny Piątek, który tradycyjnie rozpoczyna sezon przedświątecznych zakupów Amerykanów.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wzrosła o 3 tys. do 224 tys. - poinformował Departament Pracy USA. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 215 tys.

Zgodnie z oczekiwaniami, amerykański indeks wyprzedzający koniunktury w październiku wzrósł o 0,1 proc. mdm vs 0,6 proc. we wrześniu po rewizji z 0,5 proc. - podała Conference Board.

Z innych odczytów makro - sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA w październiku wyniosła 5,22 mln w ujęciu rocznym, co oznacza wzrost mdm o 1,4 proc.

Indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan, wyniósł w listopadzie 97,5 pkt - podano w końcowym wyliczeniu.

Zamówienia na dobra trwałe w USA w październiku spadły o 4,4 proc. mdm wobec wzrostu we wrześniu o 0,7 proc. mdm - poinformował Departament Handlu USA w końcowym wyliczeniu. Wstępnie szacowano -2,6 proc.

Rezerwa Federalna zaczyna brać pod uwagę przerwę w stopniowym zacieśnianiu polityki monetarnej - podała w środę agencja MNI, powołując się na źródła w banku centralnym. Agencja dodała, że Fed może zakończyć cykl podwyżek stóp procentowych najwcześniej na wiosnę.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!