Zarządca Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach szuka partnera tytularnego obiektu
Zarządca Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, firma PTWP Event Center, szuka partnera tytularnego obiektu. Trwają już pierwsze rozmowy z firmami zainteresowanymi wzajemnym wspieraniem się marek. Od maja 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się ponad 1200 wydarzeń z udziałem 2,5 mln uczestników.

– Od objęcia w zarządzanie, staramy się wykorzystywać potencjał Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach (38 tys. m2) i połączonego z nim Spodka (29 tys.m2), z roku na rok zwiększając skalę, liczby i kategorie odbywających się w nich wydarzeń. Międzynarodowe Centrum Kongresowe doceniają światowe organizacje – jak np. ONZ, organizatorzy kongresów, konferencji, targów i wystaw, a także imprez rozrywkowych i festiwali. Po trzech latach działalności zbudowaliśmy rozpoznawalną markę z potencjałem na dalszy rozwój i daliśmy się poznać jako sprawny zarządca. To bardzo dobry czas na zaproszenie do współpracy strategicznego partnera wizerunkowego i biznesowego – mówi Marcin Stolarz, prezes zarządzającej obiektami firmy PTWP Event Center. – Jesteśmy przekonani, że takie partnerstwo korporacyjne umożliwi nam dalszy wzrost, unowocześnienie i wzbogacenie oferty, a partnerowi da niepowtarzalną okazję wzmacniania marki, wyjątkowej ekspozycji swoich produktów czy poszerzenia zasięgu dotarcia. Naszą ambicją jest dalszy rozwój obiektu i jego usług oraz współtworzenie nowych wydarzeń, produktów i formatów wraz
z potencjalnym partnerem – dodaje.
Rocznie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywa się blisko 500 wydarzeń z udziałem i 1,2 mln odwiedzających. Wiele imprez ma charakter cykliczny, jak np.: Europejski Kongres Gospodarczy i European Start-up Days (15 tys. uczestników), Intel Extreme Masters i IEM Expo (174 tys. uczestników), 4 Design Days (35 tys. uczestników), ProfiAuto Show (40 tys. uczestników), Festiwal Tauron Nowa Muzyka (25 tys. uczestników) i Fryderyk Festiwal (5 tys. uczestników).
Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe to także miejsca wydarzeń organizowanych pod egidą ONZ – w grudniu 2018 r. był to szczyt klimatyczny COP24 (20 tys. uczestników),
w 2022 roku odbędzie się Światowe Forum Miejskie. Na listopad br. planowana jest także Światowa Konferencja Antydopingowa.
Wśród koncertów, które odbyły się w przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach wymienić można występy takich gwiazd jak: Brodka, Gorillaz, Taco Hemingway, Kortez, Kraftwerk, Ania Lipnicka, Nosowska, Organek, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski oraz Aga Zaryan.