Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Złoty nieznacznie uległ osłabieniu

  • Autor: PAP
  • Data: 04-05-2017, 19:12
Po długim, majowym weekendzie i powrocie inwestorów na krajowy rynek złotego w czwartek nasza waluta nieznacznie się osłabiła. Około godziny 18.30 za euro płacono 4,21 zł, za dolara 3,84 zł, franka wyceniano na 3,89 zł, a funta na 4,96 zł.
Złoty nieznacznie uległ osłabieniu
fot. shutterstock

Analityk z DM BOŚ Konrad Ryczko zauważył, że powrót krajowych inwestorów na rynek przyniósł spadki na wycenie polskiej waluty.

- Skala ruchu nie była jednak duża i na głównych parach zamykała się w ramach 0,1-0,3 proc. Częściowo impuls ten można traktować jako korektę ostatniego umocnienia złotego na płytkim, weekendowym rynku (1-3 maja) - tłumaczył Ryczko. Według niego inwestorzy czekają na niedzielną, drugą turę wyborów prezydenckich we Francji.

Natomiast Kamil Maliszewski z DM mBanku uważa, że czwartkowa sesja dla złotego była dość mieszana.

- Z jednej strony polska waluta zdecydowanie zyskiwała w stosunku do dolara w ślad za silnym euro, z drugiej jednak osłabiła się wobec wspólnej waluty, ponownie drożejąc do poziomów powyżej 4,20. Wydaje się, że świąteczny spadek, kiedy nieobecni na rynku byli inwestorzy z Polski, pozostanie jedynie pewną anomalią i będziemy świadkami stabilizowania się kursu EUR/PLN w przedziale 4,20-4,25, a trwałe wybicie poniżej tego poziomu wydaje się bardzo mało prawdopodobne - ocenił Maliszewski.

Analityk zauważył, że silne w ostatnim czasie pozostają inne waluty z naszego regionu czemu pomagają - jego zdaniem - bardzo dobre nastroje na rynkach akcyjnych w Europie. - Należy jednak pamiętać, że w obliczu wzrostu wyceny czerwcowej podwyżki stóp procentowych w USA oraz silnej wyprzedaży surowców większość rynków wschodzących wcale nie radzi sobie najlepiej - dodał.

Maliszewski zaznaczył, że w piątek poznamy bardzo ważne dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Powinny one przynieść odwrót na USD/PLN, jeżeli tylko nie spotka nas negatywne zaskoczenie. Według niego powrót w stronę 3,90 w przypadku USD/PLN powinien być "scenariuszem bazowym" na przyszły tydzień. 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!