Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Zmiana paradygmatu w branży IT

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 12-09-2018, 14:54
Firma Rittal jest pierwszym na świecie dostawcą rozwiązań, które pozwalają na standardowe tworzenie centrów danych. RiMatrix S to innowacyjny system, dostępny jako pojedynczy produkt w przeciągu zaledwie 6 tygodni od złożenia zamówienia. Na bazie uprzednio zaprojektowanych, skonfigurowanych oraz perfekcyjnie dopasowanych do siebie modułów, możliwe jest łatwe i szybkie budowanie nowych centrów danych, a także uzupełnianie już istniejących.
Zmiana paradygmatu w branży IT
fot. materiały prasowe

Koncepcja standardowej konstrukcji centrum danych wyznacza początek nowej epoki w sektorze IT – nigdy wcześniej kompletne centrum danych nie było dostępne jako pojedynczy produkt. RiMatrix S stanowi rewolucyjną alternatywę dla złożonych i czasochłonnych procesów indywidualnego projektowania i konfigurowania centrów danych. System ten jednocześnie spełnia restrykcyjne wymogi branży IT dotyczące bezpieczeństwa, wydajności i elastyczności. Z powodzeniem może być zastosowany do tworzenia nowego centrum danych zarówno w budynkach z dodatkową obudowę korytarza, jak i na obszarze zewnętrznym przy wykorzystaniu kontenera typu High-Cube. Ponadto rozwiązanie to umożliwia bezproblemowe poszerzenie istniejącego centrum danych.

RiMatrix S składa się z następujących komponentów standardowych: określonej liczby szaf serwerowych TS IT i sieciowych, systemu klimatyzacji, zasilania oraz zabezpieczeń i monitoringu. Wszystkie elementy tworzą kompletny moduł serwerowy. W celu zagwarantowania większej gęstości upakowania komponentów serwerowych i sieciowych, klimatyzacja została umieszczona w podłodze technicznej (Zero-U-Space Cooling-System, ZUCS). Wymienniki ciepła powietrze/woda znajdują się bezpośrednio pod stelażami na serwery. Odpowiednie wentylatory wydmuchują zimne powietrze przez perforowaną płytę spodnią, tuż przed przestrzenią serwera. Ponieważ drzwi i ściany boczne szaf serwerowych utrudniałyby przepływ powietrza – w RiMatrix S zamontowano wyłącznie stelaże.

Zasilanie i podrozdzielnia zostały wstępnie skonfigurowane, co pozwala na bezproblemowe korzystanie z systemu UPS klienta lub na instalację nowego. System rozdziału prądu w RiMatrix S bazuje na redundantnych ścieżkach zasilania A i B, przy czym łańcuch B jest zabezpieczany przez system UPS. System ten składa się z modułów wysuwnych i działa zgodnie z zasadą redundancji n+1. Power Distribution Unit „Rittal PDU managed“ umożliwia pomiar zużycia prądu dla każdego gniazdka.

Funkcje kontrolne pełni system monitoringu Rittal CMC III (Computer Multi Control). CMC III, wyposażony w Processing Unit i aż do 32 współdziałających z nim czujników, rejestruje wszystkie parametry fizyczne, w tym temperaturę, wilgotność i dym. Mapowanie wszystkich mierzonych wartości odbywa się za pomocą oprogramowania RiZone, które pozwala także na ingerencję administratora. Co więcej, istnieje możliwość przygotowania systemu gaszenia pożaru.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!