Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

ARR: Ceny skupu zbóż podstawowych uległy obniżeniu

  • Autor: PAP
  • Data: 04-03-2013, 19:45
W trzecim tygodniu lutego 2013 r. ceny skupu zbóż podstawowych uległy obniżeniu. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 18-24.02.2013 r. za pszenicę konsumpcyjną przeciętnie w kraju płacono 1.029 zł/t, tj. o 0,7 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu i o 2 proc. mniej niż miesiąc wcześniej. Jednocześnie ziarno to było o 26 proc. droższe niż w porównywalnym okresie 2012 r. - wynika z cotygodniowego raportu Agencji Rynku Rolnego.

Średnia cena żyta konsumpcyjnego ukształtowała się na poziomie 733 zł/t, tj. o 2,2 proc. niższym niż w poprzednim tygodniu. Cena tego zboża była o 3 proc. niższa od notowanej miesiąc wcześniej i o 12 proc. niższa niż przed rokiem.

Przeciętna cena jęczmienia paszowego, w porównaniu do poprzedniego tygodnia, obniżyła się o 1,9 proc., do 869 zł/t. Cena ta była o ponad 1 proc. niższa niż miesiąc wcześniej, ale o 10 proc. wyższa niż przed rokiem.

Cena skupu kukurydzy średnio w kraju wynosiła 922 zł/t. Była to cena zbliżona do notowanej tydzień wcześniej, ale nieznacznie (o 0,4 proc.) niższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do cen sprzed roku kukurydza była jednak o 19 proc. droższa.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!