Wiosną tego roku spółka Makarony Polskie rozpoczęła duży projekt inwestycyjny w zakładzie produkcyjnym w Rzeszowie.

– Nasz projekt w Rzeszowie jest wyceniany na 30 mln zł., co dla naszej firmy jest dużym przedsięwzięciem. W tej chwili jesteśmy na etapie montowania drugiej linii technologicznej. Pierwsza zostanie uruchomiona już w styczniu, a drugą wprowadzimy do produkcji przemysłowej w lipcu. Inwestycja jest bardzo zaangażowana. Zakończyliśmy roboty kubaturowe i jak już wspomniałem, jesteśmy na etapie instalacji linii technologicznej – wyjaśnił Zenon Daniłowski.

 

Prezes Makaronów Polskich pozytywnie ocenił działalność spółki w pierwszym półroczu 2018 i podkreślił, że rok 2018 jest dobrym rokiem dla firmy. Wyniki pierwszego półrocza były dużo wyższe niż w roku poprzednim.

– Jednak drugie półrocze dla naszej firmy, ale także dla wielu firm z branży spożywczej, jest dużym wyzwaniem, ponieważ zdrożały surowce, w tym mąka, która dzisiaj wraz ze wzrostem pszenicy ok. 25 proc. w naturalny sposób wpłynęła na koszty produkcji i dzisiaj firmy są na etapie negocjacji cenowych – ocenił Zenon Daniłowski.

– Z jednej strony pierwsze półrocze oceniam bardzo dobrze, jeśli chodzi o drugie, wierzę, że nie będzie gorsze, chociaż napotkaliśmy na pewne bariery. Ale taka jest nasza praca – podsumował prezes.