Podczas gdy wiele indyjskich firm pakuje swoje oleje spożywcze do torebek, B.L.Agro Oils postawiło na tworzywo PET, które gwarantuje bezpieczeństwo produktu i wyróżnia się na półkach sklepowych, a także zapewnia korzyści ekonomiczne i ekologiczne na etapach produkcji oraz zaopatrzenia.

- Znaliśmy doskonałą reputację Sidel w branży opakowań na napoje, dlatego to właśnie u nich zamówiliśmy system pakowania jadalnych olejów w butelki z PET - wyjaśnia Ashish Khandelwal, Dyrektor wykonawczy B.L. Agro Oils.

W ramach procesu przygotowania opakowań naukowcy Sidel przeprowadzili analizę interakcji olejów B.L. Agro Oils z opakowaniami z PET, aby sprawdzić ich wzajemne oddziaływanie w symulowanych warunkach prawdziwego łańcucha dostaw.

Na potrzeby produkcji opakowań z PET firma B.L. Agro Oils zainwestowała w linię Sidel Combi, która łączy funkcje rozdmuchiwarki oraz automatów napełniającego i zamykającego w jednym zintegrowanym systemie. Wydajność Combi pozwala na produkcję z szybkością nawet 24 000 butelek/godz., czyli 120 proc. szybciej w porównaniu z dotychczasową linią B.L. Agro Oils. Oprócz optymalnego, kompaktowego designu, linia Combi oferuje niższe koszty eksploatacji dzięki możliwości szybkiej zmiany formatu butelki, mniejszemu zużyciu energii, a także oszczędnościom pod względem siły roboczej, surowców i części zamiennych. Co więcej, linia Combi nie jest zależna od ograniczeń przenośnika pneumatycznego, a to dzięki systemom przenoszenia za szyjki i podawania butelek między rozdmuchiwaniem a napełnianiem. Takie rozwiązanie zapewniło B.L.Agro Oils możliwości tworzenia różnych kształtów butelek i ciężaru produktów. Firma osiągnęła znaczne oszczędności, obniżając ciężar opakowań nawet o 20 proc. w zależności od formatu. 

B.L. Agro Oils z siedzibą w stanie Uttar Pradesh na północy Indii jest najszybciej rozwijającym się wytwórcą olejów spożywczych w kraju.