Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Niższe ceny pszenicy konsumpcyjnej

  • Autor: PAP
  • Data: 06-08-2012, 14:20
Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, w dniach 23-29.07.2012 r. średnia cena pszenicy konsumpcyjnej ukształtowała się na poziomie 920 zł/t, tj. o 3,8 proc. niższym niż w poprzednim tygodniu. Zboże to było o 1 proc. tańsze niż miesiąc wcześniej, ale o 11 proc. droższe niż przed rokiem.
Niższe ceny pszenicy konsumpcyjnej

Za żyto konsumpcyjne przeciętnie uzyskiwano 790 zł/t, tj. o 6,5 proc. mniej od ceny płaconej w poprzednim tygodniu oraz o 8 proc. mniej niż przed miesiącem. W odniesieniu do cen sprzed roku za żyto uzyskiwano o 15 proc. więcej.

Przeciętna cena jęczmienia paszowego pod koniec lipca 2012 r. obniżyła się o 3,7 proc., do 844 zł/t. Cena ta była o około 5 proc. wyższa niż pod koniec czerwca br. oraz o 19 proc. wyższa niż w porównywalnym okresie 2011 r.

Przeciętna cena skupu kukurydzy ukształtowała się na poziomie 942 zł/t, tj. o 2,4 proc. wyższym niż tydzień wcześniej. Jednocześnie zboże to było o 7 proc. droższe niż przed miesiącem, ale o 4 proc. tańsze niż rok wcześniej.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!