„To byłby duży błąd”. Emilewicz o ukraińskich planach zaskarżenia polskiego embarga do WT
- Autor: PAP
- Data: 18-09-2023, 16:47
Ukraińskie zboże bez problemu trafia na rynki, na które powinno być dostarczone. Jeśli władze w Kijowie skierują utrzymany przez Polskę zakaz importu artykułów rolnych do Światowej Organizacji Handlu, będzie to świadczyło o bardzo krótkowzrocznej polityce Ukrainy – powiedziała PAP Jadwiga Emilewicz, wiceminister funduszy i polityki regionalnej oraz pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej.
Skierowanie sprawy polskiego embarga do WTO byłoby dużum błędem - komentuje zapowiedzi Ukrainy Jadwiga Emilewicz/Fot. PTWP
Wiceminister gospodarki i rolnictwa Ukrainy Taras Kaczka w wywiadzie dla "Brussels Playbook" Politico powiedział, że rząd w Kijowie zapowiada, iż pozwie Polskę, Węgry i Słowację w związku z odmową zniesienia embarga na ukraińskie produkty rolne.
Czy Kijów skieruje sprawę embarga do WTO?
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej, Jadwiga Emilewicz, pytana przez PAP o to, co się stanie, jeśli rzeczywiście władze w Kijowie skierują sprawę embarga do WTO odpowiedziała, że byłaby to "bardzo krótkowzroczna polityka Ukrainy".
Dalsza część artykułu (84%) jest dostępna dla zarejestrowanych subskrybentów serwisu, którzy wykupili dostęp do usługi "Strefa premium".
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie
komentarze (0)