Rok temu spółka zwiększyła sprzedaż o 24 proc. Jak tłumaczy wiceprezes, wynikało to głównie ze wzmocnienia działu handlowego, dzięki czemu spółce udało się objąć sprzedażą całą Polskę.

Tymczasem pierwsze półrocze było słabsze.

- Słaby był przede wszystkim drugi kwartał. Szczególnie w kwietniu zanotowaliśmy znaczący spadek sprzedaży - niewątpliwie wpływ na wyniki miały i święta i żałoba narodowa - mówi Dominik Polak. Podkreśla, że maj zakończył się ponownie wzrostami, podczas gdy czerwiec znów okazał się nieco gorszy. Jak zapewnia, mimo nienajlepszego I i II kwartału, praca w rynku zaprocentowała już na początku drugiego półrocza.

- Obecnie rozpoczęliśmy współpracę z siecią Real. Na jesieni natomiast prawdopodobnie uda się podpisać umowę z jeszcze jedna dużą siecią handlową, której nazwy wolałbym jeszcze nie zdradzać. To przyczyni się na pewno do znacznego zwiększenia obrotów - mówi wiceprezes spółki.

Tymczasem w poszczególnych województwach Pol-Mak powoli zwiększa udziały. Ze względu na brak dużych funduszy reklamowych nie są to duże wzrosty w ujęciu wartościowym, ale za to systematyczne- podkreśla Dominik Polak.