Carrefour Polska rozwija inicjatywę, którą rozpoczął francuski oddział sieci – w lutym bieżącego roku we francuskich sklepach Carrefour uruchomiono pierwsze stoiska z czterema wegańskimi zamiennikami mięsa.

Wegańska lada w Carrefour

18 marca w warszawskiej Galerii Mokotów zostanie otwarte stanowisko, na którym po raz pierwszy w Polsce w handlu wielkopowierzchniowym będzie można kupić na wagę roślinne zamienniki mięsa.

W ofercie lady chłodniczej na stałe znajdzie się 20 produktów bezmięsnych na wagę – poza zamiennikami wędlin klienci będą mogli zamówić wegańskie zamienniki sera oraz produkty garmażeryjne takie jak choćby pasztety czy pierogi.

Bezmięsne wędliny na wagę

W ofercie Carrefoura pojawi się sześć roślinnych zamienników wędlin dostępnych na wagę: Bezmięsne Pepperoni, Bezmięsna Szynka Czosnkowa, Bezmięsne Salami, Bezmięsna Suszona, Bezmięsne Salami Picante oraz Bezmięsne Chorizo. Każda pozycja charakteryzuje się wysoką zawartością białka (od 21 do 28 g na 100g produktu) i błonnika, przy jednocześnie niskiej zawartości tłuszczu. Bezmięsne wędliny nie zawierają wzmacniaczy smaku, sztucznych barwników, konserwantów ani oleju palmowego. Przy ich produkcji nie wykorzystuje się żadnych składników odzwierzęcych, ale można je wykorzystywać w kuchni tak samo jak mięso, czyli smażyć, grillować, piec, mrozić oraz spożywać na surowo. 

Promocje w Dzień bez Mięsa

W ramach obchodów Światowego Dnia bez Mięsa w ponad dwustu hipermarketach i supermarketach Carrefour w całej Polsce zostanie wprowadzona weekendowa promocja -20% na cały asortyment pakowanych produktów Bezmięsnego. Z oferty będzie można skorzystać w sklepach własnych sieci m.in. w Bełchatowie, Białej Podlaskiej, Białymstoku, Bolesławcu, Bydgoszczy, Bytomiu, Gdańsku, Gnieźnie, Jastrzębiu-Zdroju, Kaliszu, Katowicach, Kłodzku, Lublinie, Łodzi, Olkuszu, Olsztynie, Poznaniu, Przemyślu, Rzeszowie Sandomierzu Siedlcach, Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze.