Beyond Meat obniża prognozy 

Beyond Meat obniżył prognozę przychodów na trzeci kwartał 2021 roku. Spółka zmaga się ze spadkiem popytu ze strony sklepów spożywczych i niedoborem siły roboczej. Jak podaje Reuters, problemy są na tyle poważne, że spółka nie zdołała zatowarować na czas części sklepów, z którymi ma podpisane kontrakty. W efekcie kurs akcji spółki spadł o 15 proc.

Sprzedaż detaliczna odpowiada za zdecydowaną większość przychodów Beyond Meat. Eksperci oceniają, że spadki spółki w tym kanale odpowiada...odmrażanie gastronomii, które zmniejszyło popyt konsumencki na zamienniki mięsa do przygotowania w domu.

Firma przyznała również, że nie była w stanie obsłużyć nowych zamówień od dystrybutora obsługującego jednego z dużych klientów firmy. Ponadto, złe warunki pogodowe spowodowały uszkodzenie zapasów przechowywanych w jednym z jej zakładów.

Beyond Meat czuje oddech konkurencji?

Najsłynniejszy producent roślinnych zamienników mięsa stoi również w obliczu innych wyzwań, w tym rosnącej konkurencji ze strony Impossible Foods i innych nowych graczy na rynku oraz rosnących cen surowców.

Beyond Meat poinformował, że w III kwartale 2021 spodziewa się przychodów netto na poziomie około 106 milionów dolarów w porównaniu z wcześniejszą prognozą na poziomie między 120 a 140 milionów dolarów. Spółka ma przedstawić pełne wyniki za trzeci kwartał 10 listopada.

W ostatnim czasie Beyond Meat skupia się na rozwoju zamienników mięsa z kurczaka. We październiku spółka ogłosiła premierę Beyond Chicken Tenders w sieciach handlowych, po tym jak linia odniosła duży sukces w sektorze gastronomicznym. Beyond podpisał dużą umowę m.in. z siecią Walmart.